Zestaw do zbrojenia "martwej rybki" Belonka

  • Dodaj recenzję:
  • Kod produktu: 6117
  • Producent: Belonka
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 26,80 zł

 Zestaw do zbrojenia jednej z najskuteczniejszych przynęt na naprawdę duże dorsze i halibuty czyli "martwej rybki". Najczęściej stosowaną "martwą rybką" jest mały czarniak bądź makrela. Optymalna wielkość "martwej rybki" stosowanej do naszego zestawu to 30-35cm. Bardzo dużą zaletą tego zestawu jest możliwość stosowania ciężarków o różnych gramaturach, dzięki czemu możemy go wykorzystać praktycznie na każdym łowisku - wystarczy wpiąć ciężarek o wybranej masie do kółka łącznikowego znajdującego się na początku zestawu. Szczególnie polecanym obciążeniem do tego zestawu jest "ciężarek kula z dwoma oczkami" - dostępne na naszej stronie w gramaturach od 40 do 750gr.  

Linka użyta do budowy tego zestawu została spleciona z 49 sprężystych mikrowłókien wykonanych z hartowanej stali nierdzewnej. Odporna na słoną wodę i korozję. Dodatkowy oplot czyni ją miękką i odporną na odkształcenia. W połączeniu z mocnymi tulejkami zaciskowymi, tworzy niezawodny element zestawu na naprawdę duże okazy.

Sposób użycia :
Tak jak na zdjęciu nr. 3 hak, który znajduje się przy główce należy umieścić w pysku naszej przynęty. Dla lepszego umocowania, dodatkowo proponujemy zastosowanie plastikowej opaski zaciskowej którą przewlekamy przez skrzela bądź przez oczodoły naszej przynęty. Pozostałe dwie kotwice wbijamy w grzbiet i w dolną część ogona - ta druga jest szczególnie istotna podczas słabych brań, kiedy halibuty tylko "podgryzają" naszą przynętę.

Charakterystyka :
 - wielkość kotwic na krótszej lince : 3/0 (wysokość całkowita : 40mm)
 - Wielkość kotwicy na dłuższej lince : 6/0 (wysokość całkowita : 61mm)
 - wielkość haka mocującego : 10/0 (wysokość całkowita : 82mm)
 - długość przyponów bez kotwicy : 15/25cm
 - wytrzymałość linki : 45kg
 - w komplecie trzy plastikowe opaski do przytwierdzenia przynęty do główki.

Zestaw do zbrojenia "martwej rybki" sprzedawany jest bez obciążenia !